انواع و و اقسام سنگها و چوبها در پارکت!

با رها کردن چوب برای لحظه ای، از سنگ مرمر، سرامیک و پلاستیک برای ساخت “کف پارکت” نیز استفاده شده است.

تعریف کفپوش پارکت: کف چوبی ساخته شده از نوارهای چوبی یا بلوک های چوبی سخت که در قالب یک الگوی هندسی تزئینی نصب و چیده شده است.

کف پارکت شکلی از طراحی منبت چوبی است که ممکن است فقط شامل یک حاشیه باشد، فقط یک طرح مرکزی مانند انفجار ستاره یا مدال، یا به طور گسترده در آمریکای شمالی یافت می‌شود، به ویژه در ساختمان‌هایی که بین سال‌های 1865 و 1950 ساخته شده‌اند، که هر کدام مربع‌های تکراری ساخته شده‌اند. نوارهای چوبی که در طرح های متناوب قرار می گیرند.

همچنین پارکت لمینت بسیار با کیفیت می باشد.

در بالا: یک کفپوش پارکت سنتی و ساده نصب شده در فلوریدا – این یک نمای نزدیکتر از کف پارکت است که زیر پای رقصنده در بالای این صفحه نشان داده شده است. هر مربع پارکت از چهار نوار بلوط تشکیل شده است. الگوی ساده هندسی کف فقط با چرخش هر مربع 90 درجه نسبت به همسایه هایش به دست می آید.

در فرم مربعی معمولی مانند آنچه در بالا نشان داده شده است، کف پارکت در مربع های 9 اینچ در 9 اینچ ساخته می شود، از قبل مونتاژ شده، با سیم، مش، یا سایر پشتیبان ها در کنار هم نگه داشته می شود.

سایزهای رایج دیگر کف پارکت، 12*12 و حتی 19*19 است. در بیشتر عکس هایی که در اینجا نشان داده شده است، مربع های پارکت فقط 5/16 اینچ ضخامت دارند، اگرچه کفپوش ها ممکن است در ضخامت های 3/4 اینچی یا حتی بیشتر فروخته شوند.

یکی از کفپوشهای با کیفیت پارکت چوبی می باشد.

در زیر، از این پارکت زیبا و بسیار ضخیم‌تر به سبک «قصاب بلوک» در Tlaxcala، مکزیک در سال 2012 عکاسی کردیم.

در تحقیق در مورد ساخت و ساز کف پارکت و تولیدکنندگان متوجه شدیم که برخی از تصاویر و نظرات در مورد آنچه که “کف پارکت” را تشکیل می دهد به هیچ وجه شبیه پارکت سنتی نشان داده شده در بالای این صفحه نیست.

در زیر، از یک مقاله بازاریابی از Belcolor، عکسی است که نویسنده آن را به عنوان کفپوش پارکت توصیف کرده است. (Moser 2014) مترجمان فعلی فرانسوی به انگلیسی پارکت Fr. به سادگی به عنوان کف چوبی مهندس. که مطمئناً می تواند از استفاده موزر از آن عبارت دفاع کند.

شما می توانید با استفاده از پارکت پی وی سی از مزایای آن نیز برخوردار شوید.

کفپوش چوبی پارکت؟ کفپوش تخته کاج توسط Belcolor AG، نقل شده توسط Moser 2014، نقل و بحث در InspectApedia.com

ما همچنین کفپوش های “پارکت” را می یابیم که از برش سنگ مرمر ساخته شده اند یا به طرح ها یا الگوهای سنتی کف پارکت چوبی تبدیل شده اند. زیبا، اما مطمئناً در تضاد با اولین کفپوش های چوبی پارکت که به طور خاص برای ارائه سطح گرمتر در ورسای نصب شده بودند.

در زیر: دو طرح کف سنگ مرمر “پارکت فرانسوی” از شرکت Marble Systems که به تفصیل در انتهای این صفحه ذکر شده است.

در ضمن ناگفته نماند انواع مختلفی از پارکت وجود دارد که نمونه ای از آن پارکت شیاردار می باشد.

اما در این مقاله ما به سادگی به یک کف تخته چوب جامد زیبا مانند آنچه در بالا گفته شد اشاره نمی کنیم. ما به طور محدودتر به “کفپوش پارکت واقعی” اشاره می کنیم: یک سطح کف چوبی که از قطعات کوچکتر چوبی با چیدمان پیچیده تر تشکیل شده است، اغلب کمتر از 1 اینچ عرض و کمتر از 6 اینچ طول دارد، اما به طور قابل توجهی بر اساس طرح و جنس متفاوت است.

 

 • منابع:
  1. InspectAPedia®
 • تبلیغات: 
  1. با جاروبرقی محیط خانه را خوشبو کنید
  2. پسری خودش را طعمه شکار ببرها کرد
  3. با سرمایه خود می توانید چه کار هایی انجام دهید
  4. روش تبدیل تولید غذای آماده به کسب و کاری پر سود!