ماکارونی شکل دار قند بیشتری نسبت به شیرینی جات دارد

همانطور که گفته شد، ماکارونی برای سلامتی نیز مفید است، به خصوص اگر محصولی با کیفیت مانند پاستا دی گرگنانو دی پاستا دآراگونا انتخاب کنید. بیایید ببینیم که شخصیت اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای چه فوایدی دارد.

پاستا متابولیسم را تسریع می کند
متخصصان تغذیه توصیه می کنند هرگز ماکارونی شکل دار را از رژیم غذایی حذف نکنید زیرا این ماده غذایی متابولیسم را تسریع می کند.

نکته مهم این است که آن را به مقدار مناسب و معادل 80 گرم برای هر نفر مصرف کنید و با سس های سبک بر پایه سبزیجات یا گوجه فرنگی تازه مزه دار کنید.

کربوهیدرات ها در واقع یک ماده با جذب طولانی هستند، آنها شما را برای مدت طولانی سیر می کنند و قندهای پیچیده ای را برای تلاش فیزیکی و ذهنی فراهم می کنند که به بدن اجازه می دهد بهتر، سخت تر و طولانی تر کار کند. همچنین به همین دلیل، به لطف مصرف پاستا، ایتالیایی ها کم چاقی ترین جمعیت جهان هستند.

پاستا به تمرکز کمک می کند و با استرس مبارزه می کند
ماکارونی از آنجایی که آسان هضم است و سرشار از قندهای خوب است، به تفکر کمک می کند و غذای ضروری برای یافتن توجه، تمرکز و مدیریت لحظات استرس است.

با توجه به وجود ویتامین های B و به ویژه B1 یا تیامین که به عملکرد صحیح سیستم عصبی کمک می کند، می توانیم این غذا را به عنوان یک تسکین دهنده واقعی استرس در نظر بگیریم. نتیجه یک حس خوب است که تمام روز ادامه دارد.

پاستا برای قلب مفید است و کبد و کلیه ها را خسته نمی کند
پاستا یکی از کربوهیدرات‌هایی است که پایین‌ترین شاخص گلیسمی را دارد و به شما امکان می‌دهد بلافاصله احساس سیری کنید و در عین حال سطح پروتئین‌هایی را که از قلب و گردش خون محافظت می‌کند، بالا می‌برد.

پاستا حاوی مقدار کمی سدیم، همچنین برای کسانی که از فشار خون بالا رنج می برند بسیار مناسب است.
علاوه بر این، تعداد کمی از مردم می دانند که با یک بشقاب پاستا مانند یک استیک غذای کاملی دریافت می کنید، اما بدون فشار به کلیه ها و کبد.